Thierry Koskas zostanie prezesem Renault Sport Racing

0 0

polecmy

Od 1. stycznia 2019 r. Thierry Koskas zostanie prezesem Renault Sport Racing, zastępując na tym stanowisku Jérôme Stolla. Thierry Koskas  będzie podlegał bezpośrednio pod Carlosa Ghosna, prezesa i dyrektora generalnego Grupy Renault.

Po najlepszym dla Renault sezonie w Formule 1 od czasu powrotu na tory królowej wyścigów w roku 2016, przyszedł czas na zmiany na najwyższym szczeblu Renault Sport Racing. Jérôme Stoll opuści z końcem roku stanowisko prezesa działu sportu francuskiej marki. Zastąpi go Thierry Koskas związany z Grupą Renault od 1997 roku, aktualnie piastujący funkcję wiceprezesa wykonawczego ds. sprzedaży i marketingu w Grupie Renault i członka Komitetu Wykonawczego Renault.

Thierry Koskas będzie kontynuował pracę rozpoczętą przez Jérôme Stolla. Będzie bezpośrednim szefem Cyrila Abiteboula, dyrektora zarządzającego Renault Sport Racing. Cel jest jeden – po raz kolejny doprowadzić Renault na szczyt Formuły 1. Oczywiście nie w przyszłym roku, bo to praca na kilka lat. Postępy widać – bieżący sezon Renault Sport Racing powinien zakończyć na czwartym miejscu klasyfikacji zespołów.

Thierry Koskas jest absolwentem prestiżowej Ecole Polytechnique i Ecole des Mines de Paris. Po siedmiu latach pracy w służbie cywilnej, pracy w Ministerstwie Przemysłu oraz pełnieniu funkcji doradcy francuskiego Ministra Rolnictwa, rozpoczął pracę w Renault w 1997 roku jako kierownik projektu New Distribution. W 1998 r. został dyrektorem generalnym oddziału Renault London City, a w 2000 r. dyrektorem zarządzającym Renault Hungary. W 2002 roku wrócił do centrali Renault jako wiceprezes ds. prognozowania i programowania sprzedaży. W 2006 roku został mianowany wiceprezesem ds. sprzedaży i marketingu w regionie Azji i Afryki. Trzy lata później objął stanowisko dyrektora programowego działu samochodów elektrycznych, gdzie kierował rozwojem gamy aut Renault o zerowej emisji. W latach 2012-2015 Thierry Koskas był odpowiedzialny za operacje Renault w Argentynie. W dniu 1. stycznia 2016 r. Thierry Koskas został mianowany wiceprezesem wykonawczym ds. sprzedaży i marketingu w Grupie Renault i został jednocześnie członkiem Komitetu Wykonawczego Renault. Od 1. stycznia 2019 r. zostanie prezesem Renault Sport Racing.

O Grupie Renault

Grupa Renault, która produkuje samochody od 1898 roku, jest obecnie międzynarodową korporacją działającą w 134 krajach. W roku 2017 sprzedała 3,76 miliona pojazdów. Obecnie firma zatrudnia ponad 180.000 pracowników, ma 36 zakładów produkcyjnych i 12.700 punktów sprzedaży na całym świecie. Aby sprostać najważniejszym wyzwaniom technologicznym przyszłości, kontynuując realizację strategii rentownego rozwoju, Grupa Renault koncentruje się na ekspansji międzynarodowej. W tym celu wykorzystuje synergie swoich pięciu marek (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine i Łada), pojazdów elektrycznych oraz wyjątkowego sojuszu z Nissanem i Mitsubishi. Dzięki zespołowi wyścigowemu Formuły 1 Renault wykorzystuje sporty motorowe, aby pozostać koncernem innowacyjnym, a jednocześnie zwiększać świadomość marki wśród klientów na całym świecie.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Renault

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o