Używany Renault Megane jest najpopularniejszym modelem wśród samochodów z drugiej ręki wynika z raportu sprzedaży AAA Auto. Łącznie francuskie znajdują się marki na trzecim miejscu wśród najchętniej wybieranych marek aut używanych

Według danych opublikowanych przez AAA AUTO tuż przed Świętem Narodowym Francuzów 14 lipca, Polacy coraz chętniej wybierają francuskie marki samochodów używanych. Auta z francuskim rodowodem zajmują trzecie miejsce wśród najlepiej sprzedających się samochodów używanych
w salonach dealera. Polacy najchętniej kupują auta marki Renault, a najpopularniejszym modelem samochodu używanego z Francji jest  Renault Megane. Ten kompakt może z powodzeniem pełnić rolę samochodu rodzinnego. Dopracowana konstrukcja, wygodne siedzenia i komfortowe zawieszenie sprawiają, że Megane wybiera coraz więcej osób.

Od początku 2018 roku w salonach AAA AUTO sprzedano 295 modeli Renault. Drugą najchętniej kupowaną marką francuskich samochodów był Peugeot z liczbą 146 sprzedanych modeli, a trzecią – Citroen (110 sprzedanych modeli).

Auta używane z francuskim rodowodem to gwarancja dobrego poziom technicznego z eleganckim designem i bogatym wyposażeniem za stosunkowo niewielkie pieniądze. Największą popularnością wśród klientów AAA AUTO cieszą się modele, które świetnie odnajdują się w ruchu miejskim, jak: Renault Megane, Renault Clio, Peugeot 308 oraz 207, czy Citroeny: C3 i C4.

Najchętniej wybierane samochody używane Renault

Miejsce

Model

1

Renault Megane

2

Renault Clio

3

Renault Scenic

4

Renault Laguna

 

Najchętniej wybierane samochody używane Peugeot

Miejsce

Model

1

Peugeot 308

2

Peugeot 207

3

Peugeot 208

4

Peugeot 307

5

Peugeot 206

 

Najchętniej wybierane używane samochody Citroen

Miejsce

Model

1

Citroen C3

2

Citroen C4

3

Citroen C-Elysee

4

Citroen C3 Picasso

5

Citroen C4 Picasso

Raport dla Francuskie.pl opracowała firma AAA Auto 

Grupa AAA Auto istnieje na rynku od 26 lat. Od momentu rozpoczęcia działalności, Grupa AAA Auto obsłużyła ponad 2 miliony klientów. W 2017 roku sprzedała 75.400 samochodów. Pod względem liczby sprzedanych samochodów AAA Auto jest jednym z największych dealerów używanych samochodów w Europie Środkowo-Wschodniej.  Jest częścią grupy AURES Holdings należącej do brytyjsko-polskiego funduszu inwestycyjnego Abris Capital Partners. W Polsce Grupa AAA Auto funkcjonuje jako Autocentrum AAA AUTO Sp. z o.o.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o