Renault Captur jest przedstawicielem modnego segmentu crossover, który może być dobrym sposobem na dobrze wyposażony, kilkuletni samochód używany, z niewielkim przebiegiem. Ile zapłacimy za Captura z drugiej ręki?

Renault Captur zadebiutował w roku 2013. Model powstał na bazie Clio i jest obecnie jednym z najpopularniejszych samochodów w segmencie crossover, a także ciekawą propozycją rynku wtórnego. Samochód zdobył popularność atrakcyjnym, oryginalnym wyglądem nadwozia, często występującym w wersjach dwubarwnych oraz całkiem przestronnym, jak na ten segment, funkcjonalnym wnętrzem. Nadwozie mierzące 4,12 m długości pomieści 4 osoby oraz 377 litrów bagażu pod tylną klapą przy pełnym obłożeniu pasażerów. Captura łatwo dostosujemy do własnych potrze, czyli transportu osób lub bagażu. Oparcia foteli składają się szybko i sprawnie, a po wykonaniu tej operacji uzyskujemy płaską podłogę przestrzeni ładunkowej. Model jest znany z inteligentnego ułożenia wnętrza, które kryje mnóstwo podstawek oraz schowków. Na pokładzie znajdziemy m.in. pojemną szufladę po stronie pasażera, schowek pod przednią szybą oraz podstawkę na smartfon. Na desce rozdzielczej Captura zamontowano 7-calowy, czytelny wyświetlacz do obsługi systemu multimedialnego, który jest obsługiwany intuicyjnie i szybko reaguje na polecenia kierowcy.

Niewielkie wymiary i duże wspomaganie układu kierowniczego sprawiają, że Capturem łatwo manewruje się w mieście. W parkowaniu pomocna może okazać się kamerka cofania oraz obecne w wielu egzemplarzach z rynku wtórnego, czujniki parkowania. Mogą one jednak czasem reagować nieco nadgorliwie. Najczęściej występującymi problemami w Renault Captur jest kapryśna elektronika, zapychanie filtra DPF oraz zużywanie elementów zawieszenia.

Renault Captur dobrze znosi drobne i średnie nierówności nawierzchni, te większe mogą już dawać się we znaki pasażerom pojazdu. W pokonywaniu krawężników pomaga podwyższony prześwit. Captur został stworzony głównie z myślą o jeździe miejskiej i większość tych pojazdów jest wykorzystywanych właśnie w taki sposób, dzięki czemu łatwo jest znaleźć egzemplarz z przebiegiem nie przekraczającym 60 tys. km. Najtańsze samochody z pierwszych dwóch lat produkcji na rynku wtórnym wystawione są w cenie 34-40 tys. zł.

Najsłabszą wersją modelu, jest Captur napędzany jednostką 0.9 TCe o mocy 90 KM. Samochód być może nie jest najbardziej dynamiczną propozycją, ale do spokojnej, komfortowej jazdy wystarczy. W cyklu mieszanym spalanie silnika wynosi ok. 6-6,5 l/100 km. Na rynku wtórnym można znaleźć również benzynową wersję 1.2 o mocy 118 KM oraz wysokoprężny model z 1.5-litrową jednostką o mocy 90 lub 110 KM.

Jeden z używanych egzemplarzy Captura wyposażonego w jednostkę 0.9 TCe znajdziemy w ofercie firmy AAA Auto w cenie 44.500 zł. Samochód pochodzi z rocznika 2013 i posiada 68.880 km przebiegu. Pojazd został wyposażony m.in. w automatyczną klimatyzację, elektryczne szyby i lusterka, alufelgi, światła do jazdy dziennej LED i światła przeciwmgielne. Mocniejszy wariant napędzany silnikiem o pojemności 1.2 litra o mocy 120 KM można otrzymać w cenie 53.000 zł. Wystawiony egzemplarz ma na liczniku 20.178 km. Najbogatszy wariant Captura wyprodukowany w ubiegłym roku z przebiegiem 15 tys. km to koszt ok. 65 tys. zł.

Źródło: AAA Auto

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
 
  Subskrybuj  
Powiadom o